Anasayfa / Ekonomi & Finans / Kripto Paralar / Airdrop Nedir? Nasıl Katılınır? Kazançlı Mıdır?
airdrop

Airdrop Nedir? Nasıl Katılınır? Kazançlı Mıdır?

Airdrop Nedir? Nasıl Katılınır? Kazançlı Mıdır?

Türkçe karşılığı havadan gelen para demek olan Airdrop, dijital para piyasasına girecek olan yeni kripto para birimlerinin coinleri ücretsiz bir şekilde dağıtılması işlemidir. Burada amaç yeni kripto paranın tanıtımını yapmak, bilinirliğini arttırarak topluluk oluşturmaktır.

Yaklaşan Bir Airdrop’a Nasıl Katılınır?

Airdrop‘a katılmak için elinizde bu işi yapacak coinlerin bulunması gerekiyor. Kripto para birimi üreticileri iletişim kanalları ile gerekli duyuruları yapmaktadır. Bunun dışında Icodrops, Airdropalert ve Bitcoin talk gibi internet adreslerinde de yeni çıkacak Airdrop hakkında gerekli tüm bilgilere ulaşılabilir.

Piyasaya yeni girecek olan kripto para biriminin ücretsiz dağıtım şartları projeyi geliştiren grubun belirlediği hedeflere göre belirlenmektedir. Bu sebeple her coinin bedava dağım şartları farklıdır. Durum böyle olunca yukarıda belirttiğimiz internet sitelerini ve ilgili sosyal medya hesaplarını takip ederek Airdrop‘a katılınabilir.

Hangi Cüzdanlara İhtiyaç Var?

Airdroplar genellikle Bitcoin ve Ethereum blok zincirlerinden meydana gelmektedir. Yeni dijital paraya sahip olabilmek için gerekli olan şey yalnızca exchange’de bulunan bir hesaptır.  Airdrop proje ekibi bazen ERC20 exchange out cüzdan gibi ihtiyaç duyulan bir cüzdan da seçebilirler.

Airdrop Kazançlı Mı?

Airdrop yapıldıktan sonraki süreçte kripto para borsalarından birinin internet adresine eklennirse hediye olarak bir miktar coin kazanılabilir. Bu miktar genellikle 5 ile 10 dolar arasında bir miktar olur ve bu coinler Ethereum ya da Bitcoin olarak dönüşüm yapılabilir.

Bedavaya alınan bu coinlerin geleceğinin olduğu yani değerleneceğine karar verilirse sanal cüzdanda yatırım amaçlı saklanabilir. Airdrop ile dağıtılan her coinin geliri dönüşme garantisi bulunmamaktadır. Para biriminin beklenen yükselmeyi göstermemesi, herhangi bir borsa sitesinin coini kabul etmemesi gibi durumlarda kazanç sağlanamadan para birimi kapatılabilir. Bunun tam tersi bir durumda olabilir yani, yatırımcıların para birimine güvenmeleri ve yatırım yapmaları durumunda coinler değerlenir ve yoktan var edilen coinlerden ciddi kazançlar elde edilebilir.

Referans sistemini benimseyen Airdrop coinler ile daha fazla coin kazanmak mümkündür. Referans sisteminde kişiye özel tanımlanan referans linkini sosyal medyada ve konuya ilgi duyan arkadaşlar ile paylaşarak sisteme yeni üyeler kazandırılarak bedavaya daha fazla miktarda coin kazanma fırsatına kavuşulabilir.

Airdrop’ları Nasıl Öğrenebilirim?

Airdrop‘ları öğrenmenin kolay yolu konuyla ilgili internet sitelerinin takibidir. İnternet üzerinde coin dünyasıyla ilgili yüzlerce site bilgi paylaşımı yapmaktadır. Bunların aralarında en çok tercih edilenler; BitcoinTalk, Icodrops ve Airdropalert siteleridir. Bu internet siteleri dışında facebook ve twitter’da popüler coin sayfaları ve hesapları takip edilerek Airdrop’lar hakkında bilgi sahibi olunabilir. Özellikle yabancı coin forumlarında Airdrop kategorisini takip ederek yakında duyurulan Airdrop etkinliklerini ya da o an aktif olarak Airdrop’ların şartları kolaylıkla öğrenilebilir. Bu sitelerde Airdrop’un nasıl kullanılacağına dair pek çok kaynak bulunmaktadır.

Yıldız Vermeyi Unutmayın
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Ayrıca kontrol et

bitcoin nasıl çalışır

Bitcoin Nasıl Çalışır, Yapısı Nasıldır?

Bitcoin Nasıl Çalışır, Yapısı Nasıldır? Bitcoin, 2008 yılında deneme amacıyla başlatılan ve herhangi bir ülke …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir