Anasayfa / İnternetten Para Kazanma / Blogdan Para Kazanmak Mümkün Mü?
Blogdan Para Kazanmak

Blogdan Para Kazanmak Mümkün Mü?

Blogdan Para Kazanmak Mümkün Mü?

Hayatımızı devam ettirebilmek için hepimizin belirli bir miktar paraya ihtiyacımız var. Para ihtiyacımızı çeşitli öğrenimler sonrasında meslek sahibi olarak veya alternatif iş imkanları ile sağlayabiliriz. Günümüzde internet aracılığı ile de birçok para kazanma fırsatı karşımıza çıkıyor. İnternet aracılığı ile evinizde bilgisayar başında para kazanabileceğiniz fırsatlardan biri de blogdan para kazanmaktır. Birçok internet girişimcisinin başvurduğu bu yöntem disiplinli ve titizlikle yapıldığında ciddi meblağlar kazandırmakla birlikte, gerekli özenin gösterilmemesi durumunda ise sadece masraflarını çıkarak miktarda blogdan para kazanmak mümkündür.

Ücretsiz Blog Kurabileceğiniz Siteler:

Blogdan para kazanmak kadar blog edinmekte oldukça önemlidir. Ekonomik bir şekilde blog sahibi olma imkânını size sunan ücretsiz siteler mevcuttur. Bunlardan bazıları şöyledir:

-Blogger.com: Google tarafından size sunulan, ücretsiz blog oluşturma imkânı sağlayan platformudur. Google size yazı yazmanız, bilgilerinizi ve düşüncelerinizi yayınlamak için her türlü olanağı bu platformdan sunmaktadır.

-WordPress.com: WordPress, size ücretsiz blog oluşturma şansı veren bir platformdur. Bu imkânı size sunan platformu WordPress.org ile karıştırmamanız gerekir. WordPress.com size kolay bir şekilde içerik oluşturma ve yayınlama fırsatı verir. Ancak bu platform size para kazanma konusunda pek yardımcı olmayacak bir sitedir. Platform reklam yayınlamanıza izin vermeyeceği için para kazanma şansı da sağlayamamaktadır. Depolama ve özelleştirme gibi konularla uğraşmak istemiyorsanız bu site pek size göre olmayabilir.

-LiveJournal.com: Temel amacı bir sosyal paylaşım platformudur. Bu platformu kullanmayı düşünen kişiler kolayca blog oluşturabilir ve yazılarını paylaşmaya başlayabilirler. Platformun işleyişi sosyal paylaşımlara ve yorumlara dayalıdır. Sosyal bir ortamda blog sahibi olmak istiyorsanız bu platformu kullanabilirsiniz. Fakat bazı popüler blog platformlarının size sunduğu özelliklerin bir bölümüne sahip değildir.

-Tumblr: Platform kendisini diğer blog açma fırsatı sunan sitelerden farklılaştıran bir yapıya sahiptir. Bu platform metin yazıları ile görüşlerini sunmak isteyenler için uygun değildir. Blog yazarlığını fotoğraf, resim veya video gibi zengin medyalarla yapmak isteyenler için ideal bir platformdur.

-Weebly: Birkaç adımda size kolayca site sahibi olma imkânı sunan bir servistir. Bu platform size bant genişliği gibi hususlarda kısıtlamalar yapmaz ve birkaç adımda göz alıcı tasarımı ile blog sahibi olabilme imkânı sunar. Sizin yapmanız gereken üyelik oluşturmak, tasarımızı seçmek ve kullanacağınız bileşenleri belirterek bloğunuzu oluşturmak.

Blog Sitesinden Nasıl Para Kazanılır?

Blogdan para kazanmak istiyorsanız kendinize has anlatım tarzınızın olması gerekmektedir.
– Düşüncelerinizi yazınız ile okuyucuya nasıl aktardığınız çok önemli yani yazı yazma yeteneğinizin oldukça iyi olması gerekmektedir.
– Düzgün cümleler kurmanız oldukça önemlidir.
– İstikrarlı ve sabırlı olmak, blogdan para kazanmanın altın kuralıdır.
– İnsanların herhangi bir konudaki bilgi ihtiyacını karşılıyor olmalısınız.
– İnsanlara yazdığınız yazılar ile ilgili konularda fayda sağlıyor olmalısınız.
– Pazarlama konusunda en azından temel seviyede bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.
– Pazarlama konusunda yetenekliyseniz bu size büyük avantaj sağlayacaktır.
– Yazılarınızın özgün olması bloğunuzun isim yapması için oldukça önemlidir.
– Bloğunuzun görünüşü ve yazılarınızın estetik bir görüntüde olması okurların ilgisini çekecektir ve size avantaj sağlayacaktır.
– Yazmaktan keyif alıyorsanız blogdan para kazanmak sizin için doğru bir tercihtir. Aksi takdirde bunu bir zorunluluk görüyorsanız istediğiniz kazancı sağlayamayabilirsiniz.
– Kendi tarzına sahip olmalısınız.
– İlk 5-10 makale konunuzu önceden planlamalısınız.
– Blog sitenizin domain adresini belirlemelisiniz.
– En iyi yazabileceğiniz konuları önceden listelemelisiniz.
– Bir blog sahibi olacaksanız sorumluluk sahibi olmalısınız.
– Beklentilere uygun hamle yapabiliyor olmalısınız.
– Blog yazarlığı ile ilgili gerekli araştırmaları yapmış ve oluşabilecek sorunların önceden farkına varmış olmak size herhangi bir sıkıntıda kolayca üstesinden gelebilme imkânını sağlayacaktır.

Blogdan para kazanmak için bilinen en popüler ve en kolay para kazanma yöntemi blogunuzu Google’ın AdSense platformuna bağlamaktır. Böylelikle blog adresinizde otomatik reklamlar yayınlayarak para kazanabilirsiniz. Blogdan para kazanmak için tek yöntem tabii ki AdSense platformu değildir. Bunun dışında birçok yöntem var biz bu yöntemlere diğer yazılarımızda değinmeyi planlıyoruz.

Blog siteden para kazanma yöntemi ile internetten para kazanmak isteyenler için güzel bir içerik olduğunu düşünüyorum umarım faydalı olmuştur. Bol kazançlar.

Yıldız Vermeyi Unutmayın
[Toplam: 3 Ortalama: 5]

Ayrıca kontrol et

tik tok

Tik Tok ile Para Kazanmak

Tik Tok İle Para Kazanmak Mümkün mü? – Tik Tok’tan Nasıl Para Kazanılır? Son zamanların …

reklam izleyerek para kazanma

Reklam İzleyerek Para Kazanma Yolları

Reklam İzleyerek Para Kazanmak Mümkün mü? – Reklam İzle Para Kazan Gerçek mi? Her geçen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir