Anasayfa / Girişimcilik / Kosgeb / Çiğ Köfteci Açmak için KOSGEB Desteği
Çiğ Köfteci Açmak için KOSGEB Desteği

Çiğ Köfteci Açmak için KOSGEB Desteği

Çiğ Köfteci Açmak için KOSGEB Desteği

Çiğ köfteci açmayı düşünenler için faydalanabilecek KOSGEB yardımları son zamanlarda çiğ köfteci açmak isteyen vatandaşların en çok ilgisini çeken konulardan biri haline geldi.

Kazançlı getirisi, zevkli bir iş olması sebebi ile son zamanlarda sıkça tercih edilen bu iş koluna, devletin sizin için yapacağı yardımları da arkanıza alarak başlayabilir, kendi iş yerinizin sahibi olabilirsiniz.

Öncelikle şunu bilmelisiniz ki, ister çiğ köfteci açmak istiyor olun, ister dondurmacı ya da gıda ile ilgili başka bir sektör de olabilir, KOSGEB’in iş yeri açma desteğinden faydalanarak, iş yeri açabilirsiniz.

Örneğin, Komagene Kosgeb desteğinden faydalanarak bir kişi isteği marka çiğ köfteciyi açmış olur.

Bu destekler ile ilk kez iş yeri açacaklara ya da var olan iş yeri için yatırım yapmak isteyenlere faizsiz kredi ve hibe desteklerinin sağlanması amaçlanmıştır.

KOSGEB Yardımı ile Çiğ Köfteci Açmak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

Bu destekten faydalanmak için öncelikle iş yeri hangi kategoriye başvurduğunu bilmelidir. Örneğin, biz çiğ köfte’den bahsettiğimiz için gıda ürünlerinin imalatı sektörü bizi ilgilendiriyor. Başvurumuza gıda ürünlerinin imalatı NACE kodu olan 10G’nu ekleyerek başvurumuzu yapmalıyız.

Buna ilaveten, işletmeyi açmadan önce girişimcilik destek programına başvurmak gereklidir. Girişimcilik destek programına başvurduysanız daha sonra e-kobi kaydı yapılması gereklidir.

Bu kayıtla birlikte diğer programlara başvurmalısınız. Bu kayıtla beyanname verilmesi de zorunludur. Önceden Hizmet Merkezleri aranarak detaylı olarak bu konular hakkında bilgi alabilir aynı zamanda iş planınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Bu konuda bilgi almak için diğer bir kaynağınız da daha önceden Kosgep destek alanlar olabilir. Daha önceden bu yollardan geçmiş bir dost, aile büyüğü, her kim ise,tecrübelerini dinlemeniz, attıkları adımları izlemeniz, size yol gösterecek,yeni iş yeri açma deneyiminizde size oldukça faydalı olacaktır.

KOSGEB desteği almak için diğer yapmanız gereken işlem 4 günlük sertifikaları olan kurslara katılmak. Bu kurslar sayesinde bir iş planı hazırlayacak, hazırladığınız bu proje ile de başvuru yapacaksınız.

Projeniz kabul gördükten sonra kredinizi kullanmaya hak kazanacaksınız. Yani değerlendirmelerden bir tanesi bu hazırlayacak olduğunuz iş planı üzerinden yapılacağı için, iş planı hazırlanırken gereken önem gösterilmelidir.

Onay alındıktan sonra ise açılış onayı da alınıp, vergi dairesine gidilerek işyerinin açıldığına dair bildirim yapılması gerekmektedir. Bu aşamadan sonra ise e-kobi kaydı yapılır, adınıza bir danışman atanır ve gerekli harcamalar yapıldıktan sonra, faturalandırma yapmak gereklidir.

Düşünülmesi Gerekenler

KOSGEB desteğinden faydalanmadan önce, bu konuda net kararınızı vermeden kendinize çiğ köfte dükkanı ne kadar kazandırır, bütçemi aşar mıyım, giderleri karşılayabilir miyim gibi soruları sormanız ve bu sorulara tatmin edici cevaplar vermiş olmanız, ileri de hayal kırıklığına uğramamanız ve mali yönden zora düşmemeniz için çok önemlidir.

KOSGEB kredisi almaya kesin olarak karar verdiyseniz ve başvurunuzu yaptıysanız en önemli nokta Kosgeb iş planı örneğidir. Burada görev, yetki, sorumlulukların, iş fikrinin piyasa talep dengesi, alt sektörler, işle ilgili uygulanması öngörülen planlar, rakipler gibi açılması hedeflenen işle ilgili neredeyse tüm konuyu geniş bir şekilde kapsayan bir planlamadır.

Bu planlama açılması planlanan iş yerinin hedeflerini koyması,kime hitap ettiğini belirlemesi, hitap ederken ne gibi araçları nasıl kullanacağını kararlaştırması, aslında özetle söylemek gerekirse var olması için çok önemli bir şeydir.

İyi planlaması olan bir işletme, eninde sonunda başarıya ulaşır. Bu yüzden bu planlamaya gereken önem verilmeli, planma için gerekli titizlikle araştırmalar yapılmalıdır.

Yıldız Vermeyi Unutmayın
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Ayrıca kontrol et

kosgeb kredisi

KOSGEB Kredisi Nedir, Ne İşe Yarar?

KOSGEB Kredisi Nedir, Ne İşe Yarar? 1990 yılında kurulan KOSGEB 2009 yılına kadar yalnızca imalat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir