Anasayfa / Evde İş İmkanları / Evde Boncuk İşi Yaparak Para Kazanmak
Evde Boncuk İşleri Yaparak Para Kazanmak

Evde Boncuk İşi Yaparak Para Kazanmak

Evde Boncuk İşi Yaparak Para Kazanma – Boncuk Dizme ve Paketleme İşi

Öncelikle boncuk işi yapmaya kesin olarak karar verilmeli sonrasında ise ilgili dergilere ve bloglara bakılarak, diğer insanların yaptığı çeşitli boncuk işleri ürünleri incelenerek fikir sahibi olunmalıdır. Böylece ne tür boncuk işleri yapılacağına karar verilebilir. Boncuk işine değişik fikirler de katarak ürünleri diğer ürünlerden farklılaştırmak mümkündür.

Kişi kafasında bu soruların cevabını netleştirip kendi yaptığı ya da yapabileceği ürünlerle blog, dergi ve fuarlarda en çok beğenilen ürünleri karşılaştırmalıdır. Bu sayede kendi eksik yönlerini fark edip düzeltme şansına sahip olur. Boncuk işi yapmak isteyenler bu işe başlamadan önce boncuklarla ilgili her şeyi biliyor olunması gerekmez. Yapmak istenilen işle ilgili belli püf noktaları bilmek yeterli olacaktır.

Boncuk İşleri Nelerdir?

Boncuk işi ile kast edilen evde boncuk dizmek ve boncuk paketlemek işlerdir. Bu kapsamda halhal, bilezik, kolye, tespih ve elbise gibi üzerinde boncuk olan her türlü aksesuar bu işi yapmak isteyen kişilere ek iş olarak gelebilir. Boncuk işi yapma işinde boncukların nizami bir şekilde dizilmesi gerekmektedir. Dizilen boncukların sağlam olmasının yanı sıra hızlı bir biçimde de dizilmesi gerekmektedir. Bu işlem kişinin daha fazla para kazanması için oldukça önemlidir. Bu işi yaparken firmalar kişilere boncukları ve gerekli olan tüm malzemeleri teslim edeceklerdir. Ardından da kişilerin bu boncukları dizmelerini isteyecektir.

Yaygınlaşmakta olan e-ticaret sayesinde kişi ürünlerin online platformlardan ve aynı zamanda sosyal medya kanallarından oldukça kolay bir şekilde tüketicilere ulaştırılabilir. Bunun için yapılması gereken şeyler; kişinin kendisine online bir mecra belirlemesi, ürünleri kaliteli bir şekilde fotoğraflaması, fiyat belirlemesi ve daha sonra ürünleri satışa sunmasıdır. Böylelikle toptan olarak satılan ürünlerden daha fazla para kazanılabilir. Bkz.(internetten satış nasıl yapılır) Bkz.(instagramdan satış nasıl yapılır)

Evde Boncuk İşi Ne Kadar Kazanılır?

Bu miktar üretilen ürüne, ürünün miktarına ve belirlenen fiyata bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ancak şu belirtilmelidir ki kimi insanlar bu işi ek gelir olarak kimi insanlar ise tamamen bir meslek olarak yapmaktadırlar. Yani evde boncuk işi yapılarak tatmin edici bir gelir elde edilebilir. Yine unutmamalıdır ki bu işi yapmak kişiyi zengin etmez.

Boncuk işi veren firmaların yol, yemek ve SSK gibi personel giderleri olmadığı için evde iş yapan kişileri tercih ederler ve genellikle parça başına ödeme yaparlar. Ne kadar çok iş alınır ve hızlı bir şekilde yaparak teslim edilirse o kadar çok para kazanılır. Yani iş, zaman ve hız kazanılacak miktarı belirler.

Evde Boncuk İşi Veren Firmalar

Evde boncuk işi veren firmalar, internette bulunan ilanlar ve diğer iş ilanları sayesinde üreticilere ulaşırlar. Bunun dışında ise kişi yaşadığı şehirdeki üretici firmalarla görüşülebilir ya da internet aracılığı ile firmaların web siteleri üzerinden iletişime geçilebilir.

Uyarı: kişisel bilgilerinizin doldurulması istenilen yeni firmaların ilanlarından uzak durunuz. Telefon numarası olan firmalar ile direk iletişime geçmenizi firma yakınsa gidip yüz yüze görüşmenizi öneririm.

Boncuk Paketleme İşi

Boncuk paketleme işi ise, üretici firmalar tarafından teslim alınan boncukları çeşitli şekillerde paketleme işlemine denir. Paketleme türünün nasıl olacağı firma tarafından kişilere gösterilecektir. Bu iş için kişinin özel bir yeteneği ve bilgi sahibi olmasına gerek yoktur. Öğrencisinden ev hanımına, çalışanından, emeklisine herkes imkanı el verdiği sürece bu işi yapabilir.

Evde Boncuk Paketleme İşi Veren Firmalar

Evde boncuk paketleme işi veren firmaların bulunması kolaydır. fakat; yine de biraz kişinin şansına bağlı olduğu söylenebilir. Çünkü boncuk üretimi yapmakta olan firmalar her ilde bulunmayabilir. Organize sanayi bölgelerindeki boncuk üretimi yapan firmalar ziyaret edilerek evde boncuk yapma, paketleme ve boncuk dizme işi yapmak istendiği ifade edilmelidir. Bunun yanı sıra boncukların çok fazla satıldığı iş yerleri(tuhafiyeci vb.) ile anlaşma sağlanabilir.

Boncuk Paketleme İşi Bulmak İçin Alternatif Yöntemler

Eğer boncuk işini yapacak olan kişiler paketleme işi veren firmaları bulamazlarsa kendi boncuk paketlerini yapabilirler. Çünkü paketleme işi alınan firmalar da üretilmekte olan bu paketleri tuhafiyeci gibi boncuk ihtiyacı olan bu iş yerlerine satmaktadırlar. Dolayısıyla toptan alınan boncukları kullanıma hazır bir biçimde paketleme yapıp kişi kendi ürünlerini satabilir. Eğer bunu da yapamıyorsa yine tuhafiyeciler ile anlaşma yaparak onlardan alınan boncukları paketler halinde hazırlayabilir.

Boncuk Paketleme İşinden Ne Kadar Para Kazanılır?

Boncuk paketleme işinden ne kadar para kazanılabileceğini kestirmek aslında zordur. Nedeni ise her şirketin farklı paketleme sistemine sahip olmasıdır. Bundan dolayı kazancın hesaplanması ürün başına denk gelen rakam ile hesaplanmaktadır. Örneğin her paket için 1 TL ödendiği düşünülürse 1.000 paket için 1.000 TL kazanılacak demektir. Ayrıca; bazı firmalar ürünlerin kişi tarafından satılmasını ve satış başına komisyon vermeyi teklif etmektedir. (Bkz. Satış Ortaklığı)

Yapılan işe harcanan zaman ve emek arttıkça ürün başına düşen ücretin miktarı da artmaktadır. Ancak genel ortalamaya bakıldığında aylık olarak 1.000 TL ile 1.500 TL arasında bir ek gelir elde edileceğini ifade edebiliriz. Daha fazla iş yapımı ve daha fazla çalışarak bu rakam daha da arttırılabilir.

Evde Boncuk Paketleme ve Dizme İşi Video Örneği

Evde boncuk yapma, dizme ve paketleme işini yapabilmek için internette yer alan videolar izlenerek fikir alınabilir. Fakat; her firma farklı bir türde boncuk paketleme ve dizme işi isteyebilir. Bu videolar sayesinde kişi kendi yaratıcılığını da katarak ortaya güzel ve başarılı işler çıkarabilir ve böylelikle evine ek gelir sağlamış olur.

Herkes Evde Boncuk İşleri Yapabilir Mi?

boncuk işi yapmak; istemek ve el becerisi temellidir. Bu işi yaparken hızlı olmak ve aynı standartta iş yapmak oldukça önemlidir. boncuk işi genellikle sipariş üzerine yapılır ve bu siparişlerin zamanında teslim edilmesi çok önemlidir. Ağırlıklı olarak ev hanımları evde boncuk işlerini daha fazla yapmaktadır. Hatta komşular kendi aralarında bir grup kurarak boncuk işleri veren firmalardan toplu sipariş alarak ek gelir sağlamaktadır.

Boncuk İşleri Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Püf Noktalar

  • Evde boncuk işi yapan kişilerin yaptıkları işe çok özen göstermeleri gerekir.
  • Evde yapılan boncuk işinde zamanında teslimat yapılması çok önemlidir. Zamanında teslim edilmezse müşteri kaybı yaşanabilir.
  • Yapılmakta olan boncuk ürünlerinin belirli bir standartta olması gerekir.
  • Alınan siparişler teslim edilmeden başka bir sipariş alınmamalıdır. Eğer yapılan ürünler vaktinden önce bitirilmiş ise işveren firmaya mutlaka haber verilmelidir, bu sayede kişinin yeni sipariş alma süreci hızlanacaktır.
  • Sipariş tesliminde yapılan işin parası alınmalıdır. Sürekli aksamalar yaşanıyorsa sipariş almaya son verilmelidir.
  • Evde, firma tarafından verilmiş olan malzemelere sahip çıkılmalıdır. Bu malzemelerin kaybolmaması ya da zarar görmemesi için gerekli hassasiyet gösterilmelidir. Küçük ya da büyük boyutlu olan boncukların kaybolması veya zarar görmesi çok kolaydır böyle bir durumla karşılaşmamak için gerekli tüm önlemlerin alınması gerekmektedir.

Bir evde ek iş yapma yazımızın daha sonuna geldik evde iş imkanları ve para kazanmanın yolları hakkında birçok yöntemi sitemizde bulabilirsiniz. Bol kazançlar.

Yıldız Vermeyi Unutmayın
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Ayrıca kontrol et

evde el işi

Evde El İşi Yaparak Para Kazanma Yolları

Evde El İşi Yaparak Para Kazanma Yolları Türkiye’deki kadınların yüzde 80’i gençliklerinden itibaren el işi …

ikinci el eşya

İkinci El Eşya Alıp Satma Ek İşi

İkinci El Eşya Alıp Satma Ek İşi Günümüzde çoğu insan geçinebilmek için ek işlere ihtiyaç …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir