Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / İlginç İş Fikirleri Bulma Yolları Nelerdir?
ilginç iş fikirleri

İlginç İş Fikirleri Bulma Yolları Nelerdir?

İlginç İş Fikirleri Bulma Yolları Nelerdir?

1 – Yaratıcı tarafınızı kullanın, ilginç iş fikirleri bulmanın pek çok yöntemi vardır. Örneğin araştırma yapın, kitap okuyun, insanlarla sohbet edin, dışarı çıkın. Özetle asıl yapacağınız iş sokağa çıkmak, kendinizi geliştirmek, bakmak ile görmek arasındaki farkı görmektir. Farkında olun. Çevrenizin neye ihtiyacı var öğrenin, araştırın, merak edin hobilerinize yönelin, başka insanlarında sizin yaptığınız faaliyetlerden hoşlanıp hoşlanmadığını araştırın. Uzmanlık alanınız hobinize yakın mı dikkat edin. İlginç İş fikirleri bulmak için acele etmeyin, kendinizi zorlamayın, zorlama fikirler başarısızlıkla sonuçlanacaktır. Zaman ayırın, doğru ürünü yaratın.

2 – Sınırlarınızı aşmayın. Sınırlarınızı çizin. Limitlerinizi aşmayın, zorlamayın. Örneğin bilgisayarlara karşı ilginiz var, ama gezinmek, yazı yazmak, oyun oynamak dışında bilgisayarla ilgili fikriniz yok, bilgisayar yazılımları kullanan iş fikirleri bulmanız zor olur. Düşünme çıtanızı çok yüksek tutmayın, makul olun. Zihninizi zorlamayın. İlginç iş fikirleri, beklenmeyen zamanlarda gelir.

3 – İlham aldığınız konuları değerlendirin. İlginç iş fikri hiç beklenmeyen anda karşınıza çıkabilir, gözden kaçırmayın algılarınızı açın. Yanınızda mutlaka not defteri taşıyın gördüğünüz değerli fikirleri bu deftere yazın. Zaman geçince not defterinize tekrar bakın ve fikirlerinizi geliştirin. Bir problem yaşadığınızda not defteriyle bu problemi daha önceki sorunlarınızla benzerlik gösterip göstermediğini araştırın. İlginç bir iş fikri bulmak için size yardımcı olacaktır.

4 – Bir problem seçin. Bulduğunuz iş fikri ile veya geliştirdiğiniz, cihaz, araç gereç, buluş ile farklılık yaratmalı. Piyasada kendinizi göstermelisiniz. Örnek olarak tavuk pişirmeyi seviyorsunuz, fakat kullanmakta olduğunuz fırın tavuğu kurutuyor, beklenilen yumuşaklıkta olmuyor. Neden bu size bir iş fikri vermesin? Zihninizi zorlayın ve değişik çözümler yaratın. Bulduğunuz fikirlerin çok farklı olması, önemli değil, gerçekleştirilebilir olması yeterlidir. Not almaya, kaydetmeye devam edin.

Yazdığınız her sorun ve problemi gözden geçirin sonuç olarak, İş fikrinizi oluşturdunuz. Uygulamak konusunda acele etmeyin. İş fikrinizi geliştirin, eksiklerinizi kapatın. Düşünmediğiniz, gözden kaçırdığınız ayrıntısı olmasın. Bu şekilde düşünmeniz yaratıcı tarafınızı harekete geçirir. Daha önce iş planı düşündüğünüz tüm alanlardan daha farklı bir alanda iş fikri bulmuş olabilirsiniz. Son noktaya kadar düşüncelerinizi geliştirin. İlginç iş fikirleri bulmak çaba isteyen bir iştir.

5 – İş fikrinizi beğeneceğini düşündüğünüz hedef kitlenin, ailesel, kültürel yapısı ve yaşam tarzlarını araştırın. Bu kitleye başka hangi iş fikirlerinin seslendiğini düşünün. Sizin diğerlerinden neden ve nasıl farklı olacağınız yönler konusunda derinlemesine araştırma yapın.

İlginç İş Fikirleri Bulmak İçin Bazı İpuçları

  • İşinizin hemen tutmasını, inanılmaz paralar kazandırmasını beklemeyin,
  • İlginç İş fikri bulma konusunda Sabırlı olun kendinizi zorlamayın,
  • İş fikirlerinizi eleyerek yola devam edin. Gerçekçi olun. Gerçek olmayacak işlerinizden vazgeçin,
  • Fikirlerinizi yazın. Unutmayın,
  • Mutlaka bir iş planı yazın aşama aşama ilerleyin. Çabuk pes etmeyin,
  • Araştırma yapın, merak edin,
  • Bir konuda uzmanlaşın,
  • Hedef kitlenizi belirleyin.

Uyarılar:

İş fikrinizi tam anlamıyla geliştirmeden iş planı yazmayın, iş kurmaya çalışmayın, başarısızlığa hazırlıklı olun, başarısız olursanız tekrar deneyin.

Yıldız Vermeyi Unutmayın
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Ayrıca kontrol et

karlı iş fikirleri

Günümüzde Yapılacak En Karlı İş Fikirleri Nelerdir

Günümüzde Yapılacak En Karlı İş Fikirleri Nelerdir Her zaman, her koşulda para kazanmanın farklı yolları …

Yeni iş fikirleri

Yeni İş Fikirleri Nasıl Bulunur?

Yeni İş Fikirleri Nasıl Bulunur? Hemen her insan hayatının belirli bir döneminde bir gün kendi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir