Anasayfa / Ekonomi & Finans / Kadın Girişimcilere Kredi Veren Bankalar
kadın girişimcilere kredi

Kadın Girişimcilere Kredi Veren Bankalar

Kadın Girişimcilere Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Yeni işyeri açacak olan kadınlara destek sağlayan bankalar kadınların ekonomik yaşantıya aktif katılımını hedefleyerek düşük faizli kredilerle finansman sağlamaktadır.Bankacılık sektörünün önde gelen birçok bankası düşük faiz oranı ve uzun vadelerle kadın girişimcilere kredi imkânı sunuyor.

Ziraat Bankası – Kadın Girişimcilere Kredi

Ziraat Bankası Kadın Girişimci Kredisi Destek Paketi adı altında yeni iş yeri kurmak isteyen kadınlara kredi veriyor. Hazine destekli kefalet sorununu ortadan kaldıran KGF (Kredi Garanti Fonu) ile daha düşük faiz oranlarıyla kredi kullanma imkânı sunuyor.

Ziraat Bankasının sunduğu teklifte ise iş yeri satın alımında 96 ay iş kurmak için alınan nakit kredide 60 ay vade seçeneği yer alıyor. Kredi tahsis masrafında da%50 indirim uyguluyor.

Ayrıca aidatsız Kobi Kart, ücretsiz havale ve EFT, tüm aile için BES planı ve avantajlı POS finansman teklifleri gibi birçok ayrıcalık da bu destek kapsamında yer alıyor.

Vakıfbank – Kadın Girişimcilere Kredi

Vakıfbank anlaşma sağladığı Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan sağladığı bir fon ile kadın girişimcilerin iş kurma aşamasındaki finansal problemlerine çözüm getirmektedir.

30.000.000 dolarlık fon temin eden Vakıfbank kadın girişimci kredisini 60 aya varan vade seçenekleriyle işletme kredisi ve ihracat kredisi olarak 84 aya varan vadelerle iş yeri edindirme kredisi olarak veriliyor.

QNB Finansbank – Kadın Girişimcilere Kredi

Finansbankda Vakıfbank gibi anlaşma sağladığı EBRD Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan aldığı 50 milyon avroluk fonla kadın girişimcilerin kurduğu veya büyütmek istediği işletmelere Finansbank Kadın Girişimci Kredisifinansman desteği vermektedir.

Destek kapsamında 36 aya varan vadelerle cazip faiz oranı uygulanmaktadır. Ayrıca İşletme Merceği isimli uygulamayla kadın girişimcilere finans yönetimi, insan kaynakları, satış ve pazarlama vb. eğitimler verilmektedir.

Garanti Bankası – Kadın Girişimcilere Kredi

Garanti Bankası kadın girişimcilere EBRD’nin %70 oranında teminat verdiği 36 aya varan vadeli bir kredi sağlamaktadır.

Garanti bankasının şartları arasında işletmenin tamamının veya bir kısmının kadın olması, çalışan sayısı 50’yi geçmemesi, yıllık bilançonun 10 milyon avronun altında olması yer almaktadır.

Türkiye İş Bankası – Kadın Girişimcilere Kredi

İş Bankasının girişimci kadınlara yönelik kredi desteğinde 36 ay vadeye kadar aylık %2,16 faiz oranıyla 150000 TL ye kadar kredi bulunmaktadır.

İş Bankasının şartları ise; kadın şirket sahibi, %51 ortağı veya en az bir üst düzey yöneticisi ve %20 hissesi kadın ortağa ait olması gerekiyor.

Yapı Kredi Bankası – Kadın Girişimcilere Kredi

Şirket sahibi kadın tacirlere ve en az %51 ortağı kadın olan işletmelere kadın girişimci kredisi 2018 yılında dosya masrafında %50 indirim kampanyası ile Yapı Kredi Bankası tarafından veriliyor.

Yapı Kredi Bankasının bu kredisinden 3 aya kadar taksit ödemeden ayda bir, üç ayda bir ve altı ayda bir taksit ödeme imkanıyla faydalanılabiliyor. Ayrıca; bu kredide üst limit olmazken 36 aya kadar vade seçenekleri mevcuttur.

Halkbank – Kadın Girişimcilere Kredi

Yeni iş kuran veya işlerini geliştirmek isteyen kadın esnaflara teşvik amacıyla KGF teminatlı Halkbank Kadın Girişimci Kredisi;

  • Ücretsiz eğitimler ve danışmanlık,
  • KOBİ Mutlu Kadınlar Sigortası,
  • 6 ay ücretsiz Kobi bankacılığı,
  • KGF teminatı ile indirimli faiz oranı ve 1 yıl ödemesiz dönem,
  • Nakit olmayan kredi seçenekleriyle bir paket halinde sunulmaktadır.

En fazla 1 milyon lira üst limiti olan kredinin ayda bir ve 3 ayda bir taksit seçenekleriyle birlikte 60 aya kadar vadesi bulunmaktadır.

Halkbank’ın Kadın Girişimcilerden İstediği Kriterler

Bizzat işletme sahibi kadın veya en az %50 hissesi kadın olan ve 55 yaşını aşmamış kadın girişimciler krediden faydalanabilir.

Ayrıca en az ilkokul mezunu olma, başvuran tarafından işletmeyi kurmuş olma, iş planındaki projeyi gerçekleştirebilme yeteneğine sahip olma, başvuran kadın girişimcinin yönetim ve faaliyetlerde aktif rol oynaması, vergi mükellefi olduğunu gösterme şartları aranmaktadır.

Yıldız Vermeyi Unutmayın
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Ayrıca kontrol et

yeni acılan iş yeri

Yeni Açılan İş Yerine Kredi Çıkar Mı?

Yeni Açılan İş Yerine Kredi -Yeni İş Yeri Açma Kredisi Veren Bankalar Yeni iş yeri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir