Anasayfa / İnternetten Para Kazanma / Makale Yazarak Para Kazanmak
makale yazarak para kazanmak

Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale Yazarak Para Kazanmak Mümkün Mü? – Evde Yazı Yazarak Para Kazanmak

İnternet artık bilgi okyanusu olmanın dışında para kazanmak isteyenler için kazanç okyanusu da olmaya başladı. Gelişen teknoloji ile insanlar internet üzerinden çeşitli yollar ile para kazanabiliyorlar. Çevirmenlik, blog yazıları ve içerik editörlüğü küçük işletmeler sayesinde birçok insanın ekmek kapısı olan internet, sürekli kendini geliştirdiği ve günden güne geniş bir platforma yayıldığı için internetten para kazanma seçenekleri de artıyor. Bu geniş yelpazenin bir diğer üyesi ise, makale yazarak para kazanmak.

Makale yazarlığı internet ortamında, herhangi bir konuya dair düşüncelerimizi savunmak ve bilgi vermek amacıyla yazdığımız yazılara deniyor. Herkesin yazabileceği gibi uyulması gereken çeşitli kuralları da olan makaleler, dünyada olduğu kadar ülkemizde de oldukça yaygın bir para kazanma yöntemidir.

Makale Yazarken Uyulması Gereken Kurallar

– Yazı yazarak para kazanmak isteyen insanların en çok dikkat etmesi gereken hususların başında Türkçeyi düzgün kullanmaları gelmektedir. Yazdığınız yazılarda cümle eksiklikleri, imla hataları ve noktalama işaretlerinin eksik veya fazla kullanılması makalenizin değerini düşürür.

 Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise makale yazmadan önce konu hakkında yeterli bilgi sahibi olmaktır. Hâkim olmadığınız ve yeterli bilgiye sahip olmadığınız konular hakkında yazamayacağınız, eksik bilgiler vereceğiniz ve kendinizi sürekli olarak tekrar edeceğiniz için yazım aşamasına geçmeden önce sıkı bir araştırma yapmakta fayda var.

Biz nasıl uzun, tek parça halinde olan monoton yazıları okumaktan hoşlanmıyorsak karşımızdaki kişi de bundan hoşlanmayacaktır. Okuyucuyu sıkmamak ve dikkati makalede tutmak için alt başlıklardan, madde işaretlerinden yararlanmalısınız.

Makaleler bilgi verici olduğu ve her okuyucuda aynı duyguları yaratması gerektiği için sade bir dil kullanmalısınız. Maksat bir düşünceyi savunmak ve açıklamak olduğu için ağdalı cümleler okuyucuyu sıkabilir ve makalenizin edebi değerini düşürür.

Son olarak makalelerinizin özgün olması gerekmektedir. Aynı konu hakkında yüzlerce makale olabileceği için diğer makaleler arasından sıyrılmanız adına dilinizin özgün olması size avantaj sağlar.

Doğru başlık ve anahtar kelime seçimi alt başlıklar vs. oldukça önemlidir. Bu madde başlı başına bir konu olduğu için onu ilerleyen dönemde farklı bir başlık altında tüm detaylarıyla anlatmayı planlıyorum.

Youtube’dan Para Kazanma Yöntemlerini https://parakazanmaca.net/youtube-para-kazanma-yontemleri/ Bağlantısından Öğrenebilirsiniz.

İnternette Yazı Yazarak Para Kazanmanın Avantajları Nelerdir?

Yazarlık yaparak para kazanmak maddi anlamda size yardımcı olur ve aynı zamanda da kendinizi geliştirmenizi sağlar. Sürekli araştırma halinde olduğunuz için, belki hür iradenizle öğrenemeyeceğiniz ya da gerek duymayacağınız bilgileri öğrenmenizi sağlar.

Yaza yaza Türkçeye daha çok hâkim olacağınız için anadilinizin gelişimine de yardımcı olur. Yanlış yazdığınız ve telaffuz ettiğiniz kelimelerin doğrusunu öğrendiğiniz için kültürel anlamda bir gelişim gösterirsiniz.

Yazma eylemi yüzyıllardan beri insanları rahatlatan ve sorumluluklardan kaçıp kendini dinlendirmesini sağlayan bir eylem olmuştur. Bu yüzden yazı yazarak para kazanma yöntemi maddi bir kazanç sağlamakla beraber sizi dinlendirdiği için sağlığınızı da pozitif etkiler.

Bilgisayarınızın başında istediğiniz saatte çalışabileceğiniz, dışarı çıkmak ya da seyahat etmek zorunda kalmayacağınız için makale yazarak para kazanmak stresten uzak durmanızı da sağlar ve diğer internetten para kazanma yolları düşünüldüğü zaman hiç para harcamanızı gerektirmez.

Evde İnternetten Yazı Yazarak Para Nasıl Kazanılır?

İnternet üzerinden, güven vadeden ve freelance olan bir web sitesini seçmenizde fayda var. İletişim halinde olacağınız ve iş alacağınız insanlara güvenmeniz, yaptığınız işin devamlılığında çok önemlidir. Bu yüzden forumları okuyup yazarlık başvurusu yaptığınız kuruluş hakkında geri dönüşleri öğrenebilirsiniz.

Güvendiğiniz bir makale şirketi bulduktan sonra yazmaya başlayabilirsiniz. Bir memur olmadığınız için aylık ya da haftalık kazancınız stabil değildir. Bu yüzden ne kadar yazarsanız o kadar ücret alırsınız. Yazdığınız makalelerin özgünlüğüne ve kalitesine göre alıcılarınız size daha fazla iş verecektir ve bu doğrultuda kazancınız artacaktır. Bu yüzden sürekli gelişim halinde olup, disiplinli bir şekilde bu işi yaparsanız iyi bir ek gelir, hatta ciddi kazançlar bile elde edebilirsiniz.

Blogdan Para Kazanmanın Yollarını Öğrenmek İstiyorsanız https://parakazanmaca.net/blogdan-para-kazanmak-mumkun-mu/ bağlantısını ziyaret etmenizi öneririm.

Yazı Yazarak Para Kazanma Siteleri

internette kısa bir araştırma ile yazı yazarak para kazandıran siteler ve ticaret forumları görebilirsiniz. Bu sitelerin bazıları davetiye ile üye kabul ederken bazılarına ise hemen üye olarak yazarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Aşağıda sıraladığım yazı yazarak para kazanma sitelerinin bazılarında içerik siparişi verildiğini bazılarında ise hazır makalelere yer verdiğini görebilirsiniz. Söz konusu sitelerde yazarak para kazanmak isteyenler ve içerik editörü arayanlar için birçok farklı seçenek görebilirsiniz.  En fazla tercih edilen yazı yazarak para kazanma siteleri

  • iyimakale.com
  • r10.net
  • bionluk.com
  • uzmankirala.com
  • sadeceon.com
  • yazkazan.net

İnternette Yazı Yazarak Ne Kadar Para Kazanılır?

Türkçe yazarak para kazanmanın taban fiyatı bugün itibariyle 100 kelimesi 1,5 TL olarak kabul görmektedir ve genellikle 1 makalenin en az 300 kelime olması beklenmektedir. Görüldüğü gibi 1 makaleden en az 4,5 TL kazanmak mümkün peki bir makalenin maddi gideri ne kadardır diye soracak olursanız bilgisayarın makale boyunca tükettiği elektrik kadardır desek sanırım yanlış olmaz.

  • Peki hangi tür yazılar en çok satın alınıyor?
  • Web site sahipleri yazıları neden satın alıyorlar?

Sağlık, güzellik, kadın, moda, finans, iş fikirleri gibi kategoriler son yıllarda oldukça popüler içerik kategorileri olarak ön plana çıkmaktadır. Bunun nedeni ise bu kategoriler ile ilgili içeriklerin aranma hacimlerinin fazla olması ve buna paralel reklam veren firma sayısının fazla olması dolasıyla rekabetin yüksek olmasından kaynaklanmaktadır.

Doğal olarak rekabet yükseldikçe içeriği yayınlayan web site sahipleri de reklamların görünmesinden ve tıklanmasından daha fazla para kazanıyorlar. Bu anlattıklarımdan da anlaşılacağı üzere yazarak para kazanmak bir başkasının da İnternetten para kazanmasına aracı olmak üzerine kuruludur.

Siz bir yazıyı yazar satarsınız ve bu yazıdan sadece bir defa kazanırsınız doğru yazılmış bir makaleden uzun dönemde içeriği satın alan kişi sürekli para kazanır. İçeriği satın alan sabırlıdır uzun dönemde düzenli bir kazanç elde etmeyi hedefler siz ise hemen para kazanmış olursunuz. Yazarak para kazanmanın en önemli avantajı bence budur.

Yazı yazarak para kazanmak istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum diyenler için konuyu tüm detaylarıyla anlatmaya çalıştık umarım İnternette yazı yazarak para kazanmak isteyen okuyucularımız için faydalı bir yazı olmuştur. Herkese İnternetten bol kazançlar diliyorum.

Yıldız Vermeyi Unutmayın
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Ayrıca kontrol et

Anket Doldurarak Para Kazanma

Anket Doldurarak Para Kazanmak

Anket Doldurarak Para Kazanma – Anket Doldur Para Kazan Anket doldur para kazan sahtekarlığı gerçek …

reklam izleyerek para kazanma

Reklam İzleyerek Para Kazanma Yolları

Reklam İzleyerek Para Kazanmak Mümkün mü? – Reklam İzle Para Kazan Gerçek mi? Her geçen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir