Anasayfa / İnternetten Para Kazanma / Twitter’dan Para Kazanmak
Twitter'dan para

Twitter’dan Para Kazanmak

Twitter’dan Para Kazanmanın En Pratik Yolları

Türkiye’de Tweeter kullanıcılarının sayısı neredeyse 20 milyonu buldu. Bu da internetten para kazanmak isteyenlerin iştahını bir hayli kabartıyor. Peki, Twitter dan para kazanmak mümkün mü? Twitter’dan para kazanmak için fenomen olmaya gerek var mı?

Öncelikle Twitter’dan para kazanmak için sosyal medya dinamiklerini iyi bilmek lazım. Her sosyal medyanın kendi tarzı ve akışı vardır. Facebook’tan para kazanmak ile Twitter’dan para kazanmak arasında benzerlikler olsa da kullanım farklılığı bulunur. Bu yüzden para kazanmaya odaklanacağınız mecranın dinamiklerini, kitlesini ve yapısını çok iyi analiz ederek işe başlayın. Yapmanız gerekenleri tek tek sıralayacağım. Adım adım ilerleyeceğiz. Her şey açıkça izah edilecek ve net olacak bundan kuşku duymayın.

Yeni Bir Hesap ve Hedef Kitlesi Belirleme

İnternetten para kazanmak bu kadar basit mi? O zaman hesabı açalım. Ama durun bir dakika! Random bir hesap açmak ne kadar doğru? Açacağınız hesap kime hizmet edecek, hesabın hedef kitlesi nedir? Bunları biliyor muyuz; eğer bilmeden gelişi güzel bir hesap açarsak takipçiler tarafından olumsuz bir izlenim yaratmış oluruz. Bir ayakkabı dükkanında asla gıda satılmaz. Senin para kazanmak için açtığın hesapta da böyle çelişkilere imkan vermemen gerekir. O halde geniş kitlelere nasıl hitap edeceğiz? Bu, ilk aşamada gerçekten çok kritik sorudur.

Hayat çelişkilerle doludur, sanal hayat da öyle. Bu çelişkilerden uzak durarak kazanmaya, başarmaya odaklanmalısınız. Peki, hesabı açarken neye dikkat edeceğim? Hesap adı gerçekten önemli mi? Evet, önemli. Diyelim ki genel olarak kadınlara hitap eden bir hesap açtınız ya da açmayı planlıyorsunuz. Yapacağınız sponsorlu reklamlar, paylaşımlar, retweetler de kadınlara yönelik olmalıdır. Bu üç ana ögeyi biraz açalım.

Sponsorlu Reklamlar Nedir?

Twitter’dan köşeyi dönenlerin en sık kullandığı araçtır. Takipçilerinize reklam pompalarsınız. Dünyaca ünlü insanların genellikle viral şeklinde bu reklamları yaptıklarını gözlemleyebilirsiniz. Viral reklamlar, reklam yapmanın subliminal halidir. Kim Kardashian adındaki birini takip ettiğimizi varsayalım. Takipçileri genellikle erkeklerden oluştuğu bilinmektedir. Yapacağı bir sponsorlu reklam “imaj” açısından zarar vermemesi için viral reklam yapacaktır ve o da şuna benzeyecektir:

“Erkek arkadaşımın vazgeçemediği parfüm, aslında ben de bayılıyorum bu parfüme!”

Bunu yazıp altına da bir link verir genelde ya da bazen sadece marka adını bile verebilir. Aslında bu viral reklamın en kötü kullanımıdır. Viral reklamın en iyi kullanımını Google’a “başarılı viral reklamları” yazarak ulaşabilir ve gerçekten ustalıkla hazırlanmış videolar seyredebilirsiniz.

İşte bu Kardashian adındaki Twitter kullanıcısı, her paylaşım başına 10.000 Dolar kazanabilmektedir. Bu, kendisinin ne kadar ünlü olduğuna bağlı olan bir durum değildir. Aksine Twitter’da ne kadar takipçi olduğuna ve beğeni aldığına bağlıdır.

Retweet Nedir?

Twitter dan para kazanmak, Twitter’a ne kadar yatkın olduğumuzla da alakalıdır. Bu medyaya ait tabirleri bilmek önemlidir. Duvarı boyamak için kullandığımız aletin adını bilmesek de boyayı gene yaparız. Ancak kullandığımız alete dair özelliklerini, kullanım şekillerini ve püf noktalarını bilirsek daha usta bir boyacı olabiliriz. Bu basit örnekten yola çıkarsak para kazanmak işinde bize yardımcı olacak tüm etkenlerin kullanımını iyi bilmek gerekir. Takipçi sayısı yüksek bir kullanıcının attığı twitleri retweet yaparak kendi takipçi sayımızı da artırabiliriz. Twitter’da birçok kullanıcı karşılıklı olarak bu şekilde birbirlerinin yazdıklarını paylaşırlar ve takipçilerini artırmayı hedeflerler.

Paylaşım Yapmak

Sponsorlu reklamlarda olduğu gibi sıradan paylaşımlarınız da kullanıcı hesabınızın omurgasını oluşturur. Seçtiğiniz hedef kitlenin dışına çıkmadan paylaşımları gerçekleştirin. Futbola yönelik bir hesabınız varsa, sadece futbolla ilgilenin. Tutup da basketbola dair haberler paylaşmanız(çok enteresan bir haber değilse) çok anlamsız olur. Senden futbol için yararlanmak için oradalar. Bu yüzden daldan dala atlamak önerilen bir şey değildir. Paylaşımlarınızın üçte ikisi reklam olmasın! Siz böyle bir hesabı takip eder misiniz? Takipçileriniz robot değil. Onlar da bizim gibi bilgi almak isteyen, farklı bir bakış açısı arayan kullanıcılardır.

Twitter dan para kazanmak için açılan birden fazla hesap türü vardır. Hepsini ana başlıkları halinde inceleyelim.

Retweet Hesapları

Yukarıda da bahsettiğimiz şekilde paylaşım yapan iki kullanıcı arasında karşılıklı bir anlaşma sonucunda tweetlerini önerme yoludur. Bu paylaşımları başlarda sıklıkla kullanmanızda bir sorun yoktur fakat kemik kitleniz oluştuğu takdirde hangi hesabın tweetleri sizin için uygunsa sadece o hesaplarla anlaşma sağlamalısınız.

Takibe Takip

Twitter dan para kazanma yolları arasında sanırım en şartlı ve en sık kullanılan yöntem budur. Adından da anlaşılacağı üzere bir hesabı takibe aldığınız takdirde karşıdakinin de sizi takip etmesiyle gerçekleşen bir süreçtir. Yeni hesap açılışlarında olmazsa olmazlardandır ve muhakkak başvurulur. Follow ve unfollow butonlarıyla bir süre sonra bağ kurmaya başlarsınız.

RSS Haber Hesabı

Bu hesap çeşidi motomot bir kullanımdır. Belirli zaman aralıklarında yayımlanan paylaşımlardan oluşur. Bir haber sitesindeki paylaşımları olduğu gibi hesabına aktaran bu hesap çeşidi bir nevi Twitter haber kategorisini oluşturur. Kullanımı oldukça yaygın olmakla beraber ön plana çıkmak ve görünür olmak zordur.

Bu hesapların aracında fenomen hesapları, özlü söz içerikli hesaplar ve aklınıza gelebilecek diğer spesifik hesaplar da vardır. Hangisi tarzınıza uygunsa onunla başlamanızı tavsiye ediyorum.

Twitter’dan Takipçi Kazanmanın Kısayolları

Twitter diğer sosyal medya platformları gibi kendi üslubunda kitleler oluşturur. Buradaki kitleler Facebook ve Instagram’daki kitlelere nazaran daha “bilgin” insanlardan oluşur. Yazım kurallarına uyulmamış ve araştırmaya dayanmamış bir paylaşım anında tepki alır. Fakat tüm bunlara gelene kadar önce hesabımıza takipçi kasmak için hangi kısayollar var onlara bakalım.

Twitter Takipçi Hilesi ya da Takipçi Satın almak

Bazı siteler ve kişiler takipçi hilesi adı altında size hesap satar. Bu hesaplarda 1000 Türk takipçi yer alır ve sizin takip ettiğiniz kimse bulunmaz. Kimisi bu rakamı 5.000 yaparken kimisi de 10.000 yapabilir. Tabii takipçi sayısı arttıkça vereceğiniz ücret de katlanarak artacaktır.

Link Paylaşımlarından Para Kazanmak

Aslında bu yöntem başlı başına bir konu olduğu için onu tüm detayları ile bkz.(Link Kısalarak Para Kazanma Yöntemi) başlığından anlattık. Kısaca bahsetmek gerekirse link kısaltma ile para kazanma yöntemi şudur; Paylaşım yapacağınız konuyla alakalı dikkat çekici bir yazı yazıyorsunuz ve ardından link kısaltmak için hangi servisi kullanmışsanız bu linki paylaşıyoruz. Bu linke tıklayan her kullanıcı üzerinden para kazanıyorsunuz.

Kulağa hoş gibi görünür olsa da tıklama sayısı çok fazla gerçekleşmeyecektir çünkü; kullanıcılar reklamlara tıklamak için bir neden ararlar. Bunu da onları tıklamaya ikna ederek yapmanız gerekir. Türkiye’de en çok kullanılan twitter’dan para kazanma yöntemlerinin başında gelmektedir.

Twitter dan para kazanmak yazımızı sonlandırırken son olarak bir ekleme yapmak istiyorum. Twitter’dan para kazanmak diğer sosyal medya platformlarına kıyasla oldukça zordur. Yeterli bilgiye, donanıma ve ticari zekaya sahip değilseniz diğer internetten para kazanma yollarını denemenizi öneririz.

Blogumuzda birçok internetten para kazanma yöntemini bulabilirsiniz. Bol kazançlar.

Yıldız Vermeyi Unutmayın
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Ayrıca kontrol et

reklam izleyerek para kazanma

Reklam İzleyerek Para Kazanma Yolları

Reklam İzleyerek Para Kazanmak Mümkün mü? – Reklam İzle Para Kazan Gerçek mi? Her geçen …

reklamlara tıklayarak para kazanmak

Reklamlara Tıklayarak Para Kazanmak

Reklamlara Tıklayarak Para Kazanma Yolları – Güvenilir PTC siteleri Reklamlara tıklayarak para kazanma nedir? Reklam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir