Anasayfa / Ekonomi & Finans / Yeni Açılan İş Yerine Kredi Çıkar Mı?
yeni acılan iş yeri

Yeni Açılan İş Yerine Kredi Çıkar Mı?

Yeni Açılan İş Yerine Kredi -Yeni İş Yeri Açma Kredisi Veren Bankalar

Yeni iş yeri açtım kredi çekebilir miyim sorusu genç girişimciler ve esnaflar tarafından sıklıkla dile getirilmektedir. İş yerinin masraflarının karşılanması için kişilere bazı kredi olanakları sunulmaktadır. Bunun için ipotek ya da kefil zorunluluğu bulunduğunu da bilmelisiniz. Yeni açılan iş yerine kredi çıkar mı sorusu da bu iki koşul ile olumlu bir biçimde yanıtlanacaktır.

Yeni İş Yeri Açma Kredisi Ziraat Bankası

Ziraat bankası her gelir düzeyinden kişi için farklı kredi olanakları sunmaktadır. Aynı şekilde İş Bankası da bu konuda kapsamlı bir biçimde hizmet vermektedir. İş bankası yeni iş yeri kredisi banka tarafından sağlanan en popüler olanaklardandır. Kişilerin bu krediden faydalanması için bir mal varlığını ipotek göstermeleri ya da kefil bulmaları gerekmektedir. Gösterilecek olan kefilin de en az borç sahibi kadar süreçten sorumlu olacağının altı çizilmelidir.

Yeni iş yeri açanlara devlet desteği de sağlanmaktadır. Bunun için öncelikli olarak belirli kurslara katılmanız talep edilmektedir. İşletmenin tipine göre kurs sonunda aldınız sertifikanın da etkisi ile kredilendirme işlemleri yapılacaktır. Bu süreç de kefil ve ipotek kuralları aynen devam etmektedir.

Yeni İş Yeri Açan Esnafa Kredi

Yeni iş yeri kredisi nasıl alınır sorusunun yanıtı olarak şu detayların göz önünde bulundurulması gerekmektedir;

  • Ödeme planlarında geç başlayan/giderek azalan/giderek artan seçenekleri tercih edebilirsiniz.
  • Ödeme planlarında en fazla 120 aya varan vadelerden faydalanılmaktadır.
  • Taksit seçeneklerinde artış meydana geldikçe kişilerin ödemeleri gereken faiz tutarı da direkt olarak artış gösterecektir.

Bu detaylar üzerinde durarak dikkatli bir şekilde başvurunun tamamlanması gerekmektedir. Dileyen kişiler değişen piyasa koşullarından olumsuz etkilenmemek için spot kredileri de kullanıma alabilmektedir.

Yeni İşletmelere Kredi

Halkbank iş yeri açma kredisi konusunda esnafa en çok destek olan kurumların başında gelmektedir. KOSGEB ile iş birliği içerisinde bulunan bu sistem içerisinde başvurularınızın yanı sıra bir de kısa dönemli bir kursa tabi olmanız gerektiği de ayrıca belirtilmelidir. Yeni açılan iş yerine kredi çıkar mı konu başlığı altında KOSGEB kurslarına katılarak süreç hakkında çok daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yıldız Vermeyi Unutmayın
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir