Anasayfa / Yeni İş Fikirleri / Yeni İş Fikirleri Nasıl Bulunur?
Yeni iş fikirleri

Yeni İş Fikirleri Nasıl Bulunur?

Yeni İş Fikirleri Nasıl Bulunur?

Hemen her insan hayatının belirli bir döneminde bir gün kendi işini kurmanın hayalini kurar. Emeğinin karşılığının sabit bir gelir olmasındansa, değişken bir gelir olması insanlara hem daha heyecan verici hem de daha adaletli gelir. Kim kendi işinin patronu olmak istemez ki? Bu nedenle insanlar kendi iş yerlerini kurabilecekleri sektörleri araştırmaya girişirler. Özgün yeni iş fikirleri bulmak için çabalarlar. Peki, bunu başarmanın yolları nelerdir?

1- Sağlam Bir Araştırma Yapın

araştırma yapmak

Bilgi güç demektir. Özellikle günümüzde bilgisiz bir şekilde başlanılan her türlü maddi ve manevi amaç güden işlerde, araştırma yapmadan bilgisizce girişimde bulunmak insanlara başarısızlık getirecektir. Maddi bir gelir elde etmek, açacağınız iş yeri ile rekabet dolu bu ortamda bir yer edinebilmek için kesinlikle çok sağlam bir araştırma yapmak zorundasınız. Bu araştırma sonucunda piyasadaki boşluğu tespit edebilir ve bu boşluğu dolduracak tarzda bir iş fikri bulabilirsiniz. Böylelikle kendinize ait bir iş yeri açabilirsiniz.

2- Yeteneklerinizin Farkında Olun

yeteneklerinizin farkında olun

Araştırma yapıp belli başlı boşlukları yakalayarak belli planların taslaklarını kafanızda oluşturduktan sonra kendinizi analiz ederek bu konularda en yetenekli olduğunuzu seçmeniz gerekir. Swot analiz gibi insanın güçlü ve zayıf yönlerini belirleyen analizlerden yararlanarak kendinizi analiz edebilir ve güçlü yönlerinizin daha net farkına varabilirsiniz. Bu yönlerinizi kullanacağınız sektörlere yönelerek daha başarılı olabilirsiniz.

3- Sorunlara Odaklanın

sorunlara odaklanin

Yeni kuracağınız bir işin insanlar tarafından kabul görülüp tercih edilmesi için bu insanların sorunlarını karşılıyor olması çok önemlidir. Her insanın sorunları hemen hemen aynı olduğu için kendi sorunlarınızı ve diğer insanların ortak sorunlarını liste haline getirin ve bu listedeki sorunlara çözüm olabilecek en kapsamlı fikirleri oluşturmaya başlayın. İşiniz faaliyete geçtiğinde bu sorunlara çözüm bulduğunuzu gören insanlar gün geçtikçe sizi daha çok tercih edecektir ve bu sayede kazancınız artacak kurmuş olduğunuz iş yeri kendini geliştirebilecektir.

4- Kendinizi Geliştirmeyi İhmal Etmeyin

kendinizi geliştirin

İnsan durmadan gelişim gösterebilen bir varlıktır. Bu sayede daha üretken ve daha bilinçli olabilir. Sizde kendinizi spor, kültür, sanat gibi her alanda geliştirmeye her zaman devam etmelisiniz. Bu sayede yeni çakralarınızı açabilir ve bunun sonucu daha etkili, insanlara daha fazla hitap eden yeni iş fikirleri bulabilirsiniz. Ancak her zaman yerinde sayan biri olursanız zamanla karamsar bir kişiliğe bürüneceğiniz için yeni iş fikirleri bulmaktan ziyade her fikrin saçma olduğunu düşüneceksiniz.

5- Çevrenizi Çeşitlendirin

çevrenizi genişletin

Her insan çevresinden etkilendiği için sürekli aynı ve benzer çevrelerde bulunmak insanlarda tek düze düşünmeye neden olur. Bu nedenle sosyal çevrenizi geliştirmeniz, yeni aktiviteler yapmanız ve bu aktivitelerde değişik meslekler gruplarına mensup arkadaşlar edinmeniz sizin iş hayatı konusunda ufkunuzu açacak ve daha farklı sektörlere ve bir kaç farklı sektöre birden hitap edebilen yeni iş fikirleri bulmanıza katkı sağlayacaktır.

Yıldız Vermeyi Unutmayın
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Ayrıca kontrol et

ilginç iş fikirleri

İlginç İş Fikirleri Bulma Yolları Nelerdir?

İlginç İş Fikirleri Bulma Yolları Nelerdir? 1 – Yaratıcı tarafınızı kullanın, ilginç iş fikirleri bulmanın pek …

karlı iş fikirleri

Günümüzde Yapılacak En Karlı İş Fikirleri Nelerdir

Günümüzde Yapılacak En Karlı İş Fikirleri Nelerdir Her zaman, her koşulda para kazanmanın farklı yolları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir